Zakończyła się weryfikacja formalna wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2022. Z Osiedla Witosa zgłoszono sześć projektów lokalnych oraz jeden ogólnomiejkski, które przeszły pozytywnie weryfikację. Są to:
L8/01/VIII – Dom Kultury na Os. Witosa. LOOK V: 2022
Wnioskodawca: Krzysztof Kraus
Koszt: 199 990 zł
Dom Kultury na OS. Witosa. LOOK V: 2022 to kompleksowy projekt zapewniający całoroczną, ogónodostępną ofertę kulturalną w naszej dzielnicy: dla młodszych i starszych, dla rodzin, dla pasjonatów kultury wysokiej i miłośników rozrywki. To bogaty repertuar działań integreujących, kulturotwórczych i społecznych – potańcówek, pokazów kina plenerowego, warsztatów, zajęć z artystami, spotkań z teatrami, muzyką i sztukami wszelakimi. Czekając na nasz murowany dom kultury, chcemy dostępu do kultury i rozrywki w miejscu, w którym na co dzień mieszkamy.
L8/02/VIII – Zakup nowości książkowych i audiobooków dla biblioteki filia nr 12
Wnioskodawca: Bożena Wieczorek
Koszt: 11 000 zł
Zakup nowości książkowych i audiobooków dla biblioteki, filii nr 12 w Katowicach, Osiedle Witosa
L8/03/VIII – „Kodowanie na dywanie” w MP 50 z Oddziałami Integracyjnymi, MP 85, MP 94 i MP 13
Wnioskodawca: Katarzyna Czerner
Koszt: 160 000 zł
Wyposażenie sal zajęć grup przedszkolnych w monitory interaktywne, maty i dywany, pomoce dydaktyczne do nauki kodowania, odkodowywania i programowania oraz mebla do przechowywania wyżej wymienionego wyposażenia.
Zadanie będzie sprzyjało motywowaniu dzieci do efektywnej działalności, rozwijaniu zainteresowań i zdolności, ułatwi osiągnięcie dojrzałości szkolnej.
L8/04/VIII – Droga rowerowa równoległa do ul. Kochłowickiej od ul. Barlickiego do ul. Witosa #BEZkolaniejade
Wnioskodawca: Piotr Kornasiewicz
Koszt: 302 720 zł
Wniosek dotyczy budowy drogi rowerowej prowadzącej terenami zielonymi równolegle do ul. Kochłowickiej i autostrady A4 od ul. Barlickiego do ul. Witosa. Celem tej inwestycji jest umożliwienie dojazdu do istniejącej trasy rowerowej nr 103 oraz do terenów leśnych mieszkańcom południowej części Osiedla Witosa.
Droga rowerowa rozpoczynałaby się na południowym końcu ul. Barlickiego. Proponuję przebieg w stronę ul. Witosa śladem przedeptu lub w jego bezpośredniej bliskości. W okolicach wybiegu dla psów proponuję wytyczyć drogę rowerową po jego południowej stronie, jeśli jest to możliwe, w celu uniknięcia wycinki drzew. Droga rowerowa mogłaby się kończyć po zachodniej stronie ul. Witosa bezpośrednim zjazdem w uliczkę osiedlową przy budynku mieszkalnym Witosa 36.
Projekt powstał w ramach inicjatyw #BezKołaNieJadę i #BudżetNaKoło.
L8/05/VIII – Parkun Rekreacyjno-Sportowy
Wnioskodawca: Leszek Wolny
Koszt: 212 000 zł
Ścieżka Rekreacyjno-Sportowa o charakterze treningowym dla pasjonatów biegania w terenie a także i osób uprawiających Nordic Walking. Teren jest zalesiony z powalającym się drzewostanem. Jest miejscem nieuporządkowanym, zarośniętym tzw. chaszczami. Jest w formie przybliżonego kwadratu o wymiarach około 130×100 metrów. Celem moim jest aby utworzyć wewnątrz tego terenu trasę z dystansem 1000 metrów. Licząc się z trudnościami dotyczącymi wycinki zdrowego drzewostanu proponuję aby dystans ścieżki nie był krótszy niż 500 metrów.
Trasa ścieżki musiałaby być o nawierzchni tylko i wyłącznie szutrowej, ubitej. Z kolorystyki zbliżonej do piaskowego odcienia. Szerokość w granicach 1,5m do 2m, okrawędziowana. Teren jest trochę pofałdowany, więc można go uatrakcyjnić i pod względem i nadać mu dodatkowy charakter. Wejście i wyjście na ścieżkę zaznaczyć bramką z napisami „START” i „META”. Przy bramkach ustawić urządzenie rozruchowe w kolorystyce żółtej. Pomiędzy bramkami ustawić regulamin, a na jego tylnej ściance zamontować liczydło dla czterech lub pięciu osób – potrzebne do liczenia okrążeń.
Teren byłby przeznaczony tylko dla biegaczy i nordicowców. Jednokierunkowy, bez ławek a nawet koszy na śmieci.
L8/06/VIII – Doposażenie placu zabaw na skwerze Danuty Siedzikówny „Inki” – linarium i park trampolin
Wnioskodawca: Jerzy Kocerka
Koszt: 301 000 zł
Rozbudowa i doposażenie placu zabaw na placu Danuty Siedzikówny „Inki” w urządzenia do wspinaczki (linarium) oraz trampoliny.
Istniejące urządzenia dla dzieci są już dość stare i nie zawsze sprawne (np. karuzela). Nowe urządzenia, przeznaczone zarówno dla małych dzieci (huśtawki, piaskownica) jak i dla starszych, byłby ciekawym urozmaiceniem okolicy i pomogłyby zmobilizować dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowe nasadzenia krzewów i drzew sprawią, że cały skwer będzie bardziej przyjazny dla mieszkańców.
PROJEKT OGÓLNOMIEJSKI
M/09/VIII – Przywróćmy światu Staw Kozubek! Dla Osiedla Witosa, Załęża i całych Katowic
Wnioskodawca: Krzysztof Kraus
Koszt: 1 540 000 zł
Działanie zakłada rewitalizację Stawu Kozubek, położonego na terenie po byłej Kopalni Kleofas, oraz urządzenie wokół niego zielonej strefy odpoczynku – dla Mieszkańców Osiedla Witosa, Załęża i całych Katowic. Chcemy przywrócić świetność tego malowniczego miejsca, wokół którego toczyło się kiedyś życie!
0 komentarzy